To cud, że nie doszło do tragedii – kompletnie pijany jechał na czołówkę

W poniedziałek na trasie Pisz- Biała Piska kierujący pojazdem marki Seat Cordoba uderzył w jadący z przeciwka samochód marki Seat Ibiza, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Kilka minut później policjanci zatrzymali kierującego cordobą. To 50-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego, który miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci kierująca pojazdem marki Seat Ibiza jechała z Białej Piskiej w kierunku Pisza. W okolicach miejscowości Kaliszki, na łuku drogi, zauważyła nadjeżdżający z przeciwka ciemny samochód, który jechał całą szerokością drogi. Kobieta, chcąc uniknąć zderzenia, zaczęła hamować i zjeżdżać do prawej krawędzi. Pomimo wszystko jadące z przeciwka auto uderzyło w bok seata. Kobieta zatrzymała swój pojazd. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania auta. Nie trwało to długo. Sprawdzając okolice Białej Piskiej patrol zauważył samochód, który mógł uczestniczyć w zdarzeniu z uwagi na posiadane uszkodzenia. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest pijany. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że kierujący jechał bez prawa jazdy. Stracił je wiele lat wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W tej sytuacji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 50-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, gdzie był już wcześniej skazany za takie przestępstwo oraz zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki czujności obywatela

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany został z ruchu dzięki czujności innego kierowcy na trasie Pisz- Ruciane Nida. Mężczyzna zgłosił na policję, że jadący przed nim Alfa Romeo porusza się całą szerokością drogi. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej w Piszu na ul. Olsztyńskiej. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida. Funkcjonariusze czuli alkohol od mężczyzny. Sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten na co dzień pracuje jako kierowca autobusu, stąd jazda na tzw. „podwójnym gazie” jest jeszcze bardziej nagannym i nieodpowiedzialnym zachowaniem z jego strony.

Policjanci podejmują wiele działań mających na celu wyeliminowanie na drodze zagrożenia jakim są nietrzeźwi kierowcy. Warto wspomnieć chociażby o cyklicznej akcji pn. „Alkohol i narkotyki”. W trakcie codziennych kontroli drogowych funkcjonariusze także sprawdzają stan trzeźwości kierowców. Pomimo działań zakrojonych na szeroką skalę wciąż na naszych drogach zdarzają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. „podwójnym gazie”. W walce z pijanymi kierowcami bardzo pomocni są inni kierowcy, którzy wykazują się dużą czujnością na drodze. Kiedy mają podejrzenia, że za kierownicą, jadącego przed nimi auta, siedzi nietrzeźwy kierowca informują o tym policję.