10-letni wandale zdewastowali halę

Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę zniszczenia mienia w hali na terenie Pisza.

Sprawcy wybili szyby w oknach i w stojącej tam łódce. Wyrwali też koła w bramie wjazdowej oraz wlali przepalony olej do chłodnicy mercedesa. Właściciel oszacował straty na kwotę 3 tysięcy złotych. Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Pisza w wieku 10 lat. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Na początku lipca tego roku piscy kryminalni otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu hali na terenie miasta. Właściciel oszacował straty na kwotę 3 tysięcy złotych. Stwierdził, że sprawcy w ciągu kilku dni wybili dwie szyby w oknach budynku oraz w łódce stojącej w środku. Do tego wygięli i zerwali koła w bramie wjazdowej. Na koniec wlali przepalony olej do chłodnicy pojazdu marki Mercedes 608. W tej sytuacji właściciel złożył wniosek o ściganie i ukaranie sprawców.

Przesłuchując świadków w sprawie zniszczenia mienia śledczy ustalili, że w okolicach hali kręciło się dwóch małoletnich chłopców. Jeden z mieszkańców powiedział, że kilka razy zwracał im uwagę, aby tam nie biegali i nie wybijali szyb, ale nie przynosiło to żadnego rezultatu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustali, że sprawcami zniszczenia hali jest dwóch mieszkańców Pisza. To chłopcy w wieku 10 lat. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W wakacje dzieci mają dużo czasu wolnego. Często zdarza się, że przychodzą im do głowy różne pomysły czasami niezgodne z prawem, a czasami niebezpieczne dla nich samych. Zwracajmy uwagę na to, gdzie i z kim nasze dzieci spędzają czas wolny oraz co w tym czasie robią. Rozmawiajmy z nimi na temat zagrożeń oraz sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale także o konsekwencjach postępowania niezgodnego z prawem.