Pracowity weekend policji

Duży ruch i opady deszczu przyczyniły się do wielu kolizji.

W miniony weekend pogoda nie sprzyjała wypoczynkowi nad wodą, ale mimo to na drogach powiatu piskiego można było zauważyć zwiększony ruch pojazdów za sprawą imprezy „Walka czołgów”, która odbywała się w Orzyszu. Wydarzenie to miało charakter imprezy masowej, stąd nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów czuwali policjanci z całego powiatu piskiego przy wsparciu funkcjonariuszy z jednostek ościennych, tj. z KPP Szczytno, KPP Mrągowo, KPP Ełk, KPP Kętrzyn, KPP Węgorzewo, KPP Olecko oraz funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Policji z KWP w Olsztynie.

Policjanci zabezpieczający imprezę podsumowali, że było bezpiecznie. Aczkolwiek na drogach powiatu piskiego tego dnia odnotowali siedem niegroźnych kolizji drogowych. Główną ich przyczyną były trudne warunki panujące na drogach spowodowane nie tylko nasilonym ruchem, ale także intensywnymi opadami deszczu.
W sobotę (14 lipca br.) około południa w miejscowości Maldanin, gm. Pisz, zderzyły się dwie osobówki. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki Volkswagen Golf nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu. W efekcie uderzył w zwalniający samochód marki Skoda. W wyniku zderzenia pojazdów nikt nie ucierpiał. Sprawca kolizji ukarany został mandatem karnym. W tym samym czasie na Alei Wczasów w Rucianem – Nidzie kierujący samochodem marki Opel nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Pomimo tego, że zdarzenie wyglądało poważnie nikt nie doznał obrażeń, a kierowca został pouczony przez funkcjonariuszy.

Tego samego dnia po godz. 13.00 w miejscowości Świdry, w gminie Biała Piska, kierująca pojazdem marki Mercedes nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Straciła panowanie nad autem w wyniku czego zjechała na pobocze drogi, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok. Nikt nie doznał obrażeń. Kierująca została pouczona przez policjantów. W niedzielę natomiast (15 lipca br.) po godz. 12.00 policjanci otrzymali informację, że nietrzeźwy kierowca wjechał na pole w okolicach miejscowości Nowe Guty. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że na łuku drogi doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kierujący pojazdem marki Honda Civic najprawdopodobniej przekroczył oś jezdni i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącego z przeciwka forda. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.
Po sprawdzeniu stanu trzeźwości obu kierowców okazało się, że jeden z nich jest pod działaniem alkoholu. To 28-letni mieszkaniec gminy Orzysz siedzący za kierownicą hondy, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.