Znęcał się nad matką-ma dozór i musi opuścić mieszkanie.

Decyzją prokuratora 45-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida musi stawiać się w komisariacie 3 razy w tygodniu. Dodatkowo ma orzeczony nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. To środki zapobiegawcze zastosowane wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad matką.

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie gminy dochodzi do przemocy domowej. Zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad 83-letnią matką.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie kryminalni ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna stosował przemoc domową od marca 2016 roku. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał bez powodu awantury w trakcie, których wyzywał matkę, poniżał ją, a także bił kobietę po ciele i twarzy.

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Tym samym 45-latek zobligowany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Rucianem – Nidzie 3 razy w tygodniu. Prokurator zdecydował także o nakazie opuszczenia miejsca zamieszkania przez tego mężczyznę oraz zakazał mu kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu
Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu