Bardzo groźny pożar na Osiedlu Wchód

Strażacy gasili dzisiaj bardzo groźny pożar w pobliżu miasta na Osiedlu Wschód w Piszu. Płonęły łąki i las w niedalekiej odległości od bloków mieszkalnych.

Płomienie sięgały momentami kilku metrów i było je widać nad wierzchołkami drzew. Nad miejscem pożaru unosiły się kłęby białego i czarnego dymu. Zadymienie widoczne było z odległości kilku kilometrów.
Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko, głównie z powodu silnego wiatru. Na szczęście wiatr wiał w kierunku pól, przeciwnym do osiedli mieszkalnych. Do akcji włączono samolot gaśniczy stacjonujący na lotnisku w Rostkach. Użyty w walce z ogniem Dromader wykonał dwa loty, w trakcie których dokonywał zrzutów wody. Z ogniem walczyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Piszu oraz wszystkie jednostki OSP z gminy Pisz.
Panująca susza i wysokie temperatury stanowią aktualnie bardzo duże zagrożenie pożarowe. Przyczynę dzisiejszego pożaru bada policja i straż pożarna. Prawdopodobnie doszło do podpalenia. Miejsce, w którym pojawił się ogień jest często odwiedzane przez młodzież i inne osoby w celu spożywania alkoholu, palenia papierosów, a także ognisk.