Wypadek busa wiozącego dzieci na wycieczkę

Czworo dzieci oraz dwoje kierowców trafiło do szpitala, po tym jak na trasie Mikołajki – Wojnowo samochód osobowy zderzył się z busem przewożącym szkolną wycieczkę.

Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem busa przewożącego szkolną wycieczką (10 uczniów i 2 opiekunów) doszło wczoraj tuż po godz. 10:00, na trasie Mikołajki – Wojnowo w powiecie piskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kobieta kierująca osobówką nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył poprzedzającego ją busa.

W wyniku uderzenia bus z uczniami z Mikołajek wjechał do przydrożnego rowu. Obrażeń w trakcie tego zdarzenia doznali oboje kierujący, a także czworo uczniów – wszyscy zostali przetransportowani do szpitala. Jedna z uczennic z podejrzeniem urazu kręgosłupa, do szpitala została przetransportowana śmigłowcem LPR. Zarówno kierująca osobówką, jak i kierowca busa byli trzeźwi. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo, a policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Apelujemy o uwagę za kierownicą!

W trakcie jazdy autem nawet bardzo krótka chwila rozproszenia uwagi, moment skupienia się na czymś innym niż to co znajduje się przed nami, może doprowadzić do bardzo poważnego w skutkach zdarzenia drogowego. Nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie, suchej nawierzchni, urokom otaczającej nas przyrody. Wsiadając za kierownicę jesteśmy współodpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo naszych pasażerów i innych użytkowników drogi w tym miejscu.