KAJ_4112

KAJ_4114

KAJ_4115

KAJ_4120

Blisko tysiąc złowionych ryb, trzydziestu pięciu zawodników. W niedzielę już po raz XIII z rzędu odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Jak się okazało najwyższe stopnie podium należały do dziewcząt.

Impreza tradycyjnie rozegrała się w parku nad rzeką Pisą, rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych 7-10 lat i 11-14 lat. Wśród 35 uczestników, z wędką nad brzegiem rzeki stanęły 4 dziewczęta, które udzieliły chłopcom solidnej lekcji wędkarstwa.

Zawody rozegrano na „żywej rybie” tzn., że po złowieniu, każda ukleja, okoń, czy płotka wracały do wody. W młodszej kategorii (19 zawodników) z wynikiem 83 ryb zwyciężyła Natasza Kamińska. Starszą grupę (16 zawodników) łowiąc dokładnie 100 ryb wygrała Maja Kretowicz z Mrągowa. Odpowiedzią chłopców była największa ryba, płoć 17 cm złowiona przez Kacpra Święckiego.

Trwające 1.5 godz. wędkowanie zakończyło wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców. Każdy z uczestników otrzymał też zestaw akcesoriów wędkarskich. Nie obyło się też bez dyplomów, słodkości i lodów.

Organizatorami zawodów były Koła PZW „Roś” i „Śniardwy” z Pisza. Puchary ufundowali Poseł na Sejm RP Jerzy Małecki i Starosta Piski Andrzej Nowicki. Sponsorzy nagród: Nadleśnictwo Pisz, Mazurski Park Krajobrazowy, Sklep Wędkarsko-Zoologiczny „Ara”, Wojciech Mielczarczyk i Andrzej Makarewicz. Zawody w ramach zadania publicznego, dofinansowane były przez Gminę Pisz.