Bilans weekendu to 7 nietrzeźwych kierowców

W miniony weekend na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec gminy Biała Piska.

Pomimo policyjnych apeli wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod działaniem alkoholu. Tylko w miniony weekend na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali aż 7 nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich dopuściło się popełnienia przestępstwa, czyli mieli ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a czterech popełniło wykroczenie.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który kierował ciągnikiem. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę (9 czerwca br.) po godz. 21.00, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Tego samego dnia po godz. 19.00 policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali na terenie gminy rowerzystę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W niedzielę (10 czerwca br.) funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Ruciane – Nida mercedes wjechał do bagna. 22-letni kierowca tego pojazdu samodzielnie wyszedł z samochodu. Nic mu się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze 22-latek kierując mercedesem najprawdopodobniej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi wjeżdżając do bagna. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

W miniony weekend policjanci zatrzymali, na drogach powiatu piskiego, także 3 kierowców, których badanie stanu trzeźwości było w granicach wskazujących na popełnienie wykroczenia. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Za popełnienie tych czynów grozi też utrata prawa jazdy. Piscy policjanci przypominają, że w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 w recepcji jest alkomat. Mając wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości wystarczy przyjść i z niego skorzystać. Alkomat jest bezpłatny i czynny całodobowo.