W Reszlu doceniono sukces Znicza.

Przed środowym meczem Orlęta Reszel – Znicz Biała Piska odbyła się krótka uroczystość. Burmistrz Marek Janiszewski i zarząd Orląt uhonorowali zespół gości z okazji mistrzostwa IV ligi oraz awansu.

To gest, o którym warto mówić, zaczerpnięty z największych światowych aren sportowych i przeniesiony na nasze lokalne podwórko piłkarskie. W Reszlu przy okazji środowego meczu postanowiono uhonorować Znicza Biała Piska, który zapewnił sobie mistrzostwo IV ligi i awans.

– Od Marka Janiszewskiego, burmistrza Reszla, oraz zarządu klubu otrzymaliśmy okolicznościowy puchar oraz list gratulacyjny z okazji mistrzostwa ligi i awansu. Zostaliśmy miło zaskoczeni i pragniemy serdecznie podziękować Orlętom oraz władzom Reszla – mówi Zbigniew Żbikowski, członek zarządu Znicza.

Puchar i list odebrał na boisku Jacek Jankowski, prezes Znicza. Po pierwszym gwizdku sędziego sentymentów jednak nie było. Bardzo szybko prowadzenie Zniczowi dał Jacek Dzienis. Po przerwie dwa gole zdobył Paweł Kossyk, a wynik w doliczonym czasie gry wynik na 4:0 dla lidera ustalił Paweł Dymiński. Orlęta zanotowały piątą porażkę z rzędu i praktycznie straciły szanse na utrzymanie w IV lidze.