Długi weekend minął bezpiecznie

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend- Boże Ciało” prowadzone od środy do niedzieli. W jego trakcie doszło do 15 kolizji drogowych i 1 wypadku. Było bezpiecznie – podsumowują policjanci.

Funkcjonariusze przeprowadzili w tym czasie ponad 200 kontroli drogowych. Nałożyli 118 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, z czego ponad połowa za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie minionego długiego weekendu piscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali 204 pojazdy. Nałożyli 118 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. Ponad połowa z nich, bo aż 81 była za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali też 4 prawa jazdy i 8 dowodów rejestracyjnych. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych ujawnili 5 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z nich była 21-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Ford Focus. W nocy z soboty na niedzielę kierująca tym pojazdem nie zachowała należytej ostrożności cofając. Uderzyła w zaparkowany pojazd marki Toyota. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety. Okazało się, że ma ona blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienie wolności.

W sobotę po godz. 1.00 na ulicy Okopowej w Piszu policjanci zauważyli młodego człowieka jadącego motorowerem. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że motorowerem marki Romet jechał 14-letni mieszkaniec Pisza. Chłopiec posiadał wymagane uprawnienia do kierowania tym pojazdem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości nastolatka. Badanie wykazało blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali 14-latkowi uprawnienia. Chłopca oraz jego motorower przekazali rodzicom. Nastolatek za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W trakcie długiego weekendu na drogach powiatu piskiego doszło do 15 niegroźnych kolizji drogowych oraz jednego wypadku. Wypadek drogowy miał miejsce w sobotę (2 czerwca br) po godz. 9.00 w Białej Piskiej. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych. Jak ustalili policjanci 57-letni mężczyzna, jadący pojazdem marki Toyota, podjął nieprawidłowy manewr wyprzedzania jadącego przed nim samochodu marki VW Polo. W wyniku czego uderzył w idącą prawidło przez przejście dla pieszych 73-letnią mieszkankę Białej Piskiej. Kobietę z obrażeniami przewieziono do szpitala. Wykonując czynności na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali kierującemu toyotą prawo jazdy.