Czterech nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch z „recydywą”.

W miniony weekend policjanci wyeliminowali z ruchu aż 4 nietrzeźwych kierujących. Najbardziej nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się kierujący audi, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu piskiego, policjanci zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszego z nich wyeliminowali z ruchu w piątek (25 maja br.) przed godz. 18 na terenie gminy Biała Piska. To właśnie tam patrol zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Za kierownicą siedział 56-letni mieszkaniec gminy. Policjanci wyraźnie czuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie sprawdzania danych osobowych kierującego w policyjnych bazach danych, funkcjonariusze ustalili, że kierowca ten ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, który właśnie złamał. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego zakazu 56-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Drugiego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę (26 maja br.) po godz. 9 w okolicach Rucianego – Nidy. 26-letni mieszkaniec tej gminy siedział, za kierownicą pojazdu marki Opel Astra mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że ten kierujący także złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który miał orzeczony w 2017 roku na okres 3 lat.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci otrzymali zgłoszenie, że kompletnie pijany kierowca volkswagena wjechał na podwórko, gdzie uderzył w ławkę i odjechał. Patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu marki Volkswagen Sharan siedział 22-letni mieszkaniec Orzysza, od którego policjanci wyraźnie czuli alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę przed godz. 20.00, na terenie gminy Biała Piska, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen Golf. Za kierownicą siedział 31-letni mężczyzna, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku złamania orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów kara wzrasta do lat 5.

Źródło KPP w Piszu