Z mapą zatrzymano pijanego kierowcę

Sprawdzając miejsca zagrożone naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Mieszkańcy powiatu piskiego aktywnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku jej funkcjonowania, czyli od września 2016 roku zgłosili blisko 800 miejsc zagrożonych. Obywatele informują w ten sposób policję o różnych problemach dotyczących bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszaną kategorią jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Policjanci weryfikują te zgłoszenia, a w przypadku, kiedy są one potwierdzone podejmują działania, by je wyeliminować. W ten prosty sposób obywatele mają wpływ na bezpieczeństwo lokalne. Wystarczy tylko skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kilka dni temu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiło się zgłoszenie dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości przez kierowców w miejscowości Drygały, w gminie Biała Piska. Policjanci drogówki pojechali zweryfikować tę informację. Dokonując pomiarów prędkości zauważyli pojazd marki Fiat Punto. Sposób jazdy kierującego tym autem sugerował, że kierowca może być pijany. Patrol zatrzymał samochód do kontroli drogowej.

Za kierownicą fiata siedział 47-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Już po otwarciu drzwi policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się bowiem, że mężczyzna ten miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca powiedział, że jakieś dwie godziny wcześniej wypił sobie kilka piw. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.