Było szybko – nie ma prawka

Jechał przez wieś z prędkością 112 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W tym roku już piętnastu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości na drogach powiatu piskiego.

W niedzielę po godz. 9.00 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Babrosty pojazd marki Ford. Kierujący tym autem jechał z prędkością 112 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną prędkością o ponad 62 km//h. Kierowcą forda to 35-letni mieszkaniec Olsztyna. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 35-latkowi także prawo jazdy.

Policjanci przypominają
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami. W roku 2017 na drogach powiatu piskiego, 33 kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W tym roku jest to piętnasty kierujący, który w ten sposób stracił uprawnienia.