Podejrzany o napad na kantor w Piszu zatrzymany.

Piscy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Ostrołęki podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w grudniu 2012 roku w Piszu. Wówczas to dwóch zamaskowanych sprawców napadło na kantor wymiany walut, przy ul. Okopowej.

Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę rozboju, do którego doszło w grudniu 2012 roku w Piszu. Tamtego dnia po godz. 16 dwóch zamaskowanych mężczyzn wtargnęło do kantoru wymiany walut. Przewrócili na ziemię dwójkę pracowników, a następnie użyli wobec nich gazu. Sprawcy dokonali kradzieży różnych walut na łączną kwotę blisko 23 tysięcy złotych, po czym uciekli.

Natychmiast po zdarzeniu wystawione zostały posterunki blokadowe pod kątem zatrzymania sprawców. Na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych pracowali śledczy. Technicy kryminalni wykonywali oględziny i zabezpieczali ślady. Inni policjanci przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczyli monitoring z sąsiednich budynków. Wykorzystany był także pies służbowy pod kątem podjęcia tropu za sprawcami. Pomimo wykonania szeregu czynności procesowych i poza procesowych, po kilku miesiącach śledztwo zostało umorzone z powodu niewykrycia sprawców.

W tym roku policjanci wrócili do sprawy sprzed kilku lat. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili osobę, która mogła dokonać tego przestępstwa.

Kilka dni temu piscy kryminalni, wspólnie z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Olsztynie, zatrzymali w Ostrołęce 40-latka podejrzanego o napad na kantor w Piszu w 2012 roku. Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

40-latkowi grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu