Napadł kobietę na klatce schodowej

Zaledwie kilka godzin po otrzymaniu informacji o rozboju policjanci z Białej Piskiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze 40-latek używając przemocy zabrał 85-letniej kobiecie portfel z pieniędzmi oraz klucze do jej mieszkania, po czym uciekł. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej na klatce schodowej jednego z bloków na terenie miasta.

– Jak ustalili funkcjonariusze osobą pokrzywdzoną jest 85-letnia mieszkanka Białej Piskiej. Kobieta powiedziała śledczym, że wracając do domu na klatce schodowej spotkała znanego jej z widzenia mężczyznę, który prawdopodobnie mieszka w następnej klatce tego bloku – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu. – W pewnym momencie złapał starszą panią za szyję i przycisnął ją do ściany. Zabrał kobiecie portfel, w którym było około 300 złotych oraz klucze do jej mieszkania, następnie uciekł. Kobieta powiadomiła o zdarzeniu policję dopiero następnego dnia, ponieważ była bardzo przestraszona.

Niespełna dwie godziny po uzyskaniu informacji o zdarzenia policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego rozboju. To 40-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Policjanci znaleźli go na działkach ogrodowych. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju. Przyznał się do jego popełnienia. Grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.