Akcja “Bezpieczna droga do szkoły”

Zobacz galerię
5 zdjęć
Akcja “Bezpieczna droga do szkoły”
KPP Pisz-spotkanie z przedszkolakami#1

Akcja “Bezpieczna droga do szkoły”
KPP Pisz-spotkanie z przedszkolakami#2

Akcja “Bezpieczna droga do szkoły”
KPP Pisz-spotkanie z przedszkolakami#4

Akcja “Bezpieczna droga do szkoły”
KPP Pisz-spotkanie z przedszkolakami#5

Akcja “Bezpieczna droga do szkoły”
KPP Pisz-spotkanie z przedszkolakami#6

W środę od wczesnych godzin rannych policjanci piskiej drogówki prowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W ramach akcji funkcjonariusze nadzorowali ruch pieszych w rejonach szkół zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych. Kontrolowali także autobusy, którymi dzieci dowożone są do szkół. Zwracali uwagę, czy pojazdy te są sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone. Policjanci kontrolowali także uprawnienia kierowcy i sprawdzali jego stan trzeźwości oraz czy dzieci przewożone są pod okiem opiekuna.

Policjanci skontrolowali 7 autobusów przewożących dzieci. Niestety nie wszystkie były sprawne technicznie. W przypadku 2 autobusów funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Patrole drogówki tego dnia sprawdzały także, czy dzieci w samochodach przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyli czy korzystają z fotelików lub innych urządzeń ochronnych oraz czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
Policjanci nadzorując okolice szkół weryfikowali także prawidłowość oznakowania pobliskich dróg. Wszystko dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na naszych drogach.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” były także doskonałą okazją, by policjanci drogówki spotkali się z przedszkolakami z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Piszu i porozmawiali z nimi o bezpieczeństwie. Jak się okazało dzieci wiedzą bardzo dużo na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, a ich dociekliwość i zadawane pytania zaskakiwały funkcjonariuszy.

Chcesz, aby policjanci skontrolowali autobus przed wycieczką – zgłoś to odpowiednio wcześniej

Komenda Powiatowa Policji w Piszu informuje, że istnieje możliwość sprawdzenia przez policjantów stanu technicznego wynajętego autobusu w związku z planowaną wycieczką. Kontrolę taką należy jednak zgłosić odpowiednio wcześniej.
Wiosna sprzyja wycieczkom szkolnym. Zdarza się, że policjanci mają do skontrolowania jednocześnie kilka autobusów w różnych częściach powiatu, co okazuje się niemożliwe do realizacji.
Aby usprawnić pracę funkcjonariuszy, a tym samym sprostać oczekiwaniom takie kontrole będą prowadzone na Państwa prośbę z pewnym jednak uwarunkowaniem. Bardzo prosimy, aby pisemna prośba o skontrolowanie autobusu złożona została co najmniej z trzydniowym wyprzedzeniem na adres Komendy Powiatowej Policji w Piszu, ul. Armii Krajowej 1, za pośrednictwem faxu, nr 87 42 54 205 , albo telefonicznie 87 42 54 200.
Informujemy również, że w szczególnych przypadkach kontrola stanu technicznego pojazdu przez Policję może być zgłoszona krótko przed wyjazdem autokaru, ale nie będzie gwarancji jej przeprowadzenia przez funkcjonariuszy z uwagi na wykonywanie przez nich innych czynności służbowych.
Po wykonanej kontroli policjanci nie wydają żadnych zaświadczeń stwierdzających sprawność techniczną lub też niesprawność pojazdu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy autobus poddawany jest badaniom technicznym wykonanym w okręgowej stacji kontroli pojazdów, częściej niż samochody osobowe. Szczegółowa kontrola autobusu wykonywana jest co 6 miesięcy. Pracodawca zobowiązany jest do tego, aby kierowca posiadał wymaganą dokumentację w związku z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.