Znalazł portfel z grubą gotówką i oddał właścicielowi

W minioną środę do piskiej komendy przyszedł 80-letni mieszkaniec Pisza, który przyniósł męski portfel. W środku był dowód osobisty, 520 złotych i 530 euro.

Z pewnością każdemu z nas przydarzyła się sytuacja, kiedy coś zgubiliśmy. Problem staje się poważny, jeśli utraciliśmy coś wartościowego lub ważnego dla nas z innych względów. Każdy, kto zagubił jakiś przedmiot, chociażby klucze do mieszkania czy dokumenty liczy, że znajdzie się uczciwa osoba, która odda te przedmioty. Ludzie przychodzą na policję i przynoszą znalezione portfele z pieniędzmi, dokumenty, klucze, czy telefony. Tak właśnie zdarzyło się w Piszu, gdzie 80-letni mężczyzna przyniósł do komendy znaleziony portfel z pieniędzmi i dowodem osobistym.

Uczciwi obywatele, którzy znaleźli jakiś przedmiot i nie wiedzą do kogo on należy. Liczą na to, że policjanci ustalą właściciela i przekażą odzyskane przedmioty. Tak się właśnie dzieje. W ostatnim czasie już kilka razy zdarzyło się, że na policję w Piszu przyszły osoby, które coś znalazły. Najczęściej jest to portfel z pieniędzmi i dokumentami, który ktoś zgubił na ulicy, czy zostawił chociażby w sklepie.

W minioną środę do piskiej komendy przyszedł 80-letni mieszkaniec Pisza, który przyniósł męski portfel. W środku był dowód osobisty, 520 złotych i 530 euro. Straszy pan powiedział, że portfel ten znalazł kilka minut wcześniej w centrum miasta na Pl. Daszyńskiego. Prosił, aby przekazać go właścicielowi. Tak też się stało.

Funkcjonariusze dotarli do 39-letniego mieszkańca piskiej gminy, którego dowód osobisty był w znalezionym portfelu. Mężczyzna powiedział, że rzeczywiście w godzinach popołudniowych był w Piszu na Pl. Daszyńskiego. Nawet nie zauważył, że nie ma swojego portfela. Dodał, że miał w nim dowód osobisty i sporą sumę gotówki- 520 złotych i 530 euro. Był niezmiernie wdzięczny starszemu panu, który okazał się uczciwym obywatelem i przyniósł znaleziony portfel na policję.

Po ostatniej burzy, która 1 maja przeszła nad Piszem i okolicą kilku obywateli przyniosło do komendy znalezione tablice rejestracyjne pojazdów. Jeśli jakiś kierowca utracił tego dnia tablice rejestracyjne swojego auta może przyjść do piskiej komendy. Być może wśród tych odnalezionych są właśnie te utracone przez niego podczas ulewy.