Trwa policyjna akcja „Majowy weekend”

Od piątku na drogach powiatu piskiego można zauważyć zwiększoną liczbę policyjnych patroli. Trwa akcja „Majowy weekend”.

Trwa policyjna akcja „Majowy weekend”. Na drogach naszego powiatu można zauważyć zwiększony ruch pojazdów. Nad bezpieczeństwem kierujących, rowerzystów oraz pieszych czuwają policjanci piskiej drogówki.

Funkcjonariusze od piątku 27 kwietnia, na drogach powiatu piskiego, nie odnotowali żadnego wypadku drogowego. W tym czasie doszło jedynie do kilku niegroźnych kolizji drogowych, w których nikt nie ucierpiał. Od początku trwania akcji „Majowy weekend” policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego. Było to w niedzielę (29 kwietnia br.) po godz. 15.00 w miejscowości Snopki.

To właśnie tam patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Skoda Felicja. Za kierownicą siedział 35-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Po otwarciu drzwi kontrolowanego pojazdu funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest pijany. Badanie tylko to potwierdziło. Okazało się bowiem, że 35-latek ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania danych osobowych kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten prowadził pojazd pomimo obowiązującego go zakazu. Ma bowiem orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów od 2013 roku do 2023 roku. Za złamanie tego zakazu odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają kierowcom, że mając wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości można przyjść do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1. W recepcji komendy znajduje się urządzenie do badania stanu trzeźwości. Można zatem o każdej porze przyjść i bezpłatnie sprawdzić, czy po imprezie można już bezpiecznie wsiąść za kierownicę.

Policyjna akcja „Majowy weekend” trwa. Patrole drogówki w dalszym ciągu będą czuwały nad bezpieczeństwem na naszych drogach. Stąd w trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Policjanci będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na pouczenie ze strony policjantów.

Funkcjonariusze prewencji będą czuwali nad bezpieczeństwem w miejscach wypoczynku oraz podczas odbywających się, w długi majowy weekend, imprez związanych z obchodami Świąt Państwowych oraz festynów, zlotów i dyskotek. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.