Po miesiącu stracił prawko za jazdę po pijanemu

Policjanci piskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę tuż przed północą policjanci piskiej prewencji w Piszu na ul. Ratuszowej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Hyundai. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec gminy Pisz. Funkcjonariusze już podczas rozmowy wyraźnie czuli alkohol od kierowcy, który jechał sam. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
W trakcie dalszych czynności, wykonywanych z udziałem nietrzeźwego kierowcy, policjanci ustalili, że 22-latek posiada prawo jazdy zaledwie od miesiąca. W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Jego pojazd został zholowany.
Po godz. 3.00 dzisiejszej nocy patrol z Rucianego- Nidy zatrzymał do kontroli drogowej, na terenie gminy, pojazd marki Citroen. Kierował nim 28-letni mieszkaniec gminy. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze użyli testera, aby sprawdzić, czy kierujący nie prowadzi auta pod działaniem środków odurzających. Wstępne badanie wykazało, że 22-latek znajduje się pod wpływem amfetaminy. Policjanci pobrali mężczyźnie krew do dalszych badań. Zatrzymali mu prawo jazdy, a jego samochód został zholowany. 22-latek trafił do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia sprawy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.