Pościg ulicami Pisza za BMW

W sobotę (14 kwietnia br.) po godz. 16 policjanci piskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców tworząc punkt kontrolny na ul. Wojska Polskiego w Piszu. W pewnym momencie zauważyli, jak na widok radiowozu nadjeżdżające BMW gwałtownie zawraca. Policjanci pojechali za nim mając podejrzenia, że kierowca może być nietrzeźwy lub pod działaniem narkotyków. Kierujący BMW wyraźnie przyspieszył. Uciekał ulicami miasta łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając ogromne zagrożenie zarówno dla innych kierowców, jak i pieszych.

Uciekający BMW kierowca dwukrotnie popełnił wykroczenie wyprzedzając samochody na ul. Wojska Polskiego wbrew obowiązującym zakazom. Tym samym zmusił innych kierowców do gwałtownego hamowania i zjazdu na pobocze.

Dalej ze znaczną prędkością, jechał ul. Trzcinową, a następnie Aleją Turystów, gdzie było mnóstwo spacerujących rodzin z dziećmi. Tam zmuszał przechodniów do ucieczki na pobocze, a pojazdy nadjeżdżające z przeciwka do gwałtownego hamowania.

Uciekając przed policyjnym patrolem ponownie dojechał do ul. Wojska Polskiego. Tutaj na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na lewy pas ruchu, gdzie uderzył tylnym lewym kołem w krawężnik uszkadzając je. W dalszym ciągu próbował uciekać przed radiowozem. Funkcjonariusze zatrzymali BMW na ul. Kmicica w Piszu, gdzie zajechali mu drogę.

Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec piskiej gminy. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci użyli zatem testera, aby sprawdzić, czy kierujący nie prowadził auta pod wpływem narkotyków. Badanie dało wynik negatywny. Funkcjonariusze ustalili, że 23-latek jechał nie mając prawa jazdy i nigdy go nie posiadał. To był powód, dla którego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna ma bowiem wyrok w zawieszeniu za dokonanie kradzieży. Stąd bał się konsekwencji jazdy bez uprawnień.

Policjanci ustalili, że BMW, którym uciekał 23-latek należy do jego znajomej. Właścicielka samochodu ukarana został przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 300 złotych za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania.

23-latek nie uniknie teraz konsekwencji swojego zachowania, za które odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych poleceń przez policyjny patrol grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu