Kierował bez prawa jazdy pod wpływem narkotyków

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu piscy policjanci wyeliminowali z ruchu kierowcę audi będącego pod działaniem narkotyków. Zatrzymali go do kontroli drogowej w Piszu.

W poniedziałek 9 kwietnia br. po godz. 19.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, który poinformował, że od strony Orzysza do Pisza jedzie audi, którego kierujący może być pijany lub pod wpływem narkotyków.

Patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej na ul. Grunwaldzkiej w Piszu. Za kierownicą samochodu marki Audi A3 siedział 26-letni mieszkaniec miasta. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna był trzeźwy. Użyli zatem testera, by zweryfikować, czy kierujący znajduje się pod działaniem środków odurzających. Badanie wykazało, że 26-latek kierował autem będąc pod działaniem amfetaminy i marihuany. W tej sytuacji policjanci pobrali kierującemu krew do dalszych badań. Jeśli potwierdzą one, że mężczyzna prowadził auto pod wpływem narkotyków, usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających.

W trakcie wykonywania czynności z udziałem 26-letniego kierowcy audi, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nie posiada prawa jazdy. Uprawnienia zostały mu zatrzymane w związku z kierowaniem samochodem pod działaniem alkoholu. Stąd ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 8 miesięcy, czyli do października bieżącego roku.

Za złamanie orzeczonego zakazu i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających 26-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.