Wystąpi Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego

20 kwietnia w Piszu wystąpi chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Wydarzenie wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia Niepodległości Polski organizowane przez Muzeum Ziemi Piskiej. Tego samego dnia odbędzie się konferencja naukowa dla młodzieży.

Występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego może być wydarzeniem kulturalnym roku w naszym mieście. Wojskowy chór koncertujący na całym świecie i uświetniający najważniejsze uroczystości zaprezentuje się w Piszu 20 kwietnia. Koncert obędzie się w ramach Obchodów Jubileuszu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, organizowanych przez Muzeum Ziemi Piskiej.

– Wojskowi muzycy kultywują tradycje narodowe i chwałę oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Na zaproszenie Muzeum Ziemi Piskiej zaprezentuje 35-osobowy chór – mówi dr Aneta Agnieszka Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Po raz kolejny skorzystamy z gościnności Piskiego Domu Kultury i mam nadzieję, że piszanie chętnie wezmą udział w wydarzeniu.
Koncert RZAWP odbędzie się w sali widowiskowej PDK. Wstęp wolny.

Muzeum Ziemi Piskiej wspólnie z Ośrodkiem Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie tego samego dnia organizuje konferencję naukową „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce. W setną rocznicę niepodległości Polski”. W konferencji weźmie udział pięciu prelegentów, reprezentujących głównie środowisko naukowe z naszego regionu, którzy są pracownikami lub współpracują z Ośrodkiem Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.
To wydarzenie organizowane jest z myślą o uczniach piskich szkół. Młodzież będzie miała okazję zapoznać się z tematyką, która nie jest prezentowana w programie nauczania. Udział w konferencji jest bezpłatny. Wykłady zostaną podzielone na dwa bloki o godz. 10.00 i 12.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja udziału grup zorganizowanych. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 kwietnia w Muzeum Ziemi Piskiej, tel. 87 423 22 64.