Stracił prawo jazdy mając na liczniku 113 km

Kaskadowy pomiar prędkości to działania przeprowadzone w piątek na drogach powiatu piskiego. Efekt: 50 kontroli drogowych, 25 mandatów karnych oraz zatrzymane prawo jazdy.

Piscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 50 pojazdów. Nałożyli 25 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, z czego 20 mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne i jedno prawo jazdy. ,Uprawnienia do kierowania stracił 25-letni mieszkaniec Orzysza siedzący za kierownicą audi. Kierujący tym samochodem jechał po godz. 15.00 przez miejscowość Mikosze mając na liczniku 113 km/h przy ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci drogówki zatrzymali 25-letniemu kierowcy prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 400 złotych.
Działania Kaskadowy pomiar prędkości przeprowadzone zostały w miniony piątek. Głównym ich celem jest ograniczenie liczny wypadków drogowych poprzez egzekwowanie, zwłaszcza od młodych kierujących, przestrzegania ograniczania prędkości, ale także innych przepisów ruchu drogowego. Działania mają także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. mPiękna pogoda sprzyja szybkiej jeździe zarówno samochodami, jak i motocyklami, których na drogach widać co raz więcej. Słoneczna aura sprawia, że dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych. Tylko wczoraj piscy policjanci obsługiwali 5 kolizji drogowych. To więcej, niż zwykle.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i zdjęcie nogi z gazu.