Wykazali się wiedzą o “Niezłomnych” i pojadą do Sejmu

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych “ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – NIEZŁOMNI BOHATEROWIE” odbył się w Niepublicznym Gimnazjum w Piszu ZDZ w Białymstoku.

W konkursie wzięło udział 21 laureatów eliminacji szkolnych z 7 szkół powiatu piskiego. I miejsce i najwięcej punktów zdobył Piotr Ogonowski ze Szkoły Podstawowej w Drygałach. II miejsce zajął Konrad Nicewicz z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu. Miejsce III natomiast zdobyła Patrycja Kapelańska z I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu. Finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek, płyt oraz gadżetów ufundowanych przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jerzego Małeckiego. Nagrodą specjalną dla finalistów i uczniów zaangażowanych w etap szkolny konkursu, będzie również wycieczka do Sejmu RP i Mennicy Polskiej. Pozostali uczestnicy otrzymali, dyplomy za udział i drobne upominki.

Szczególne podziękowania za przygotowanie młodzieży do konkursu złożono opiekunom drużyn szkolnych: Janinie Florczyk z ZS-P w Dąbrówce, Sabinie Duchnowskiej z ZS w Drygałach, Agnieszce Tuzinowskiej z I Liceum ogólnokształcącego w Piszu, Marzenie Krom-Ruchała ze szkoły Podstawowej nr 1 w Piszu oraz Panu Ireneuszowi Chmielewskiemu ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Piszu i Prywatnego Gimnazjum w Piszu.
Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Mariola Mierkowska z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu, która była pomysłodawcą i koordynatorem konkursu. Tegoroczna edycja została wpisana w kalendarz obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę a sam konkurs objęty został Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Patronat honorowy sprawowali: Jerzy Małecki Poseł na Sejm RP oraz dr Waldemar Brenda z Biura Edukacji Narodowej IPN.