To były bezpieczne święta

Piscy policjanci podsumowali działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018” przeprowadzone w okresie Świąt Wielkanocnych. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach w tym okresie, świąteczny weekend należy uznać za wyjątkowo bezpieczny.

Okres Świąt Wielkanocnych w powiecie piskim należy uznać za wyjątkowo bezpieczny i spokojny. Policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2018”.
W ramach tej akcji dokonali 191 kontroli drogowych, nakładając 62 mandaty karne, czyli o 11 więcej niż rok wcześniej. Zdecydowana większość tych mandatów, bo aż 45 nałożona została przez policjantów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Najbardziej kierowcom spieszyło się w piątek (30 marca br.). Tego dnia funkcjonariusze ukarali 22 kierujących za zbyt szybką jazdę.
W minione święta żaden z kierowców, na drogach powiatu piskiego, nie stracił prawa jazdy. Policjanci zatrzymali natomiast 6 dowodów rejestracyjnych pojazdów.
W okresie świątecznym piscy policjanci nie ujawnili nietrzeźwych kierujących. Rok wcześniej zatrzymali dwóch mężczyzn jadących „na podwójnym gazie”, a trzeci kierował będąc pod działaniem środków odurzających.
W okresie świąt na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do 6 kolizji. Najgroźniejsze z tych zdarzeń miało miejsce pod Orzyszem. To właśnie tam w piątek (30 marca br.) przed godz. 16.00 dachował pojazd marki Hyundai, który następnie uderzył w przydrożne drzewo. Wskutek uderzenia auto „przecięte” zostało na pół. Kierujący tym pojazdem, 70-letni mieszkaniec Giżycka, cudem uszedł z życiem. Doznał jedynie niegroźnego urazu ręki.
W okresie wielkanocnym na drogach powiatu piskiego było bezpiecznie. Spokojnie upłynął także drugi dzień świąt obchodzony zwykle jako tzw. „śmingus dyngus”.