Pijany w sztok za kierownicą – wyjechał z trzema promilami

Piski patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Sposób jazdy kierującego sugerował, że może on być nietrzeźwy.

Funkcjonariusze nie mylili się. 40-letni kierowca miał bowiem blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu za to kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci ruchu drogowego we wtorek (20 marca br.) po godz. 10.00, w miejscowości Jeże, zauważyli samochód osobowy wyjeżdżający z drogi podporządkowanej na drogę krajową. Był to pojazd marki Audi. Sposób jazdy kierującego sugerował, że może on być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi nie mieli żadnych wątpliwości, że kierowca jest pijany, ponieważ wyraźnie czuć było od niego alkohol.

Kierującym audi był 40-letni mieszkaniec gminy Pisz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszych czynności okazało się, że kierowca nie posiada przy sobie prawa jazdy. 40-latek w żaden sposób nie tłumaczył swojego zachowania. Zachodził jedynie w głowę, kto zadzwonił na policję informując, że jedzie pijany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.