KAJ_5977

KAJ_5973

KAJ_5970

KAJ_6128

Drużyna Bomir-Orzysz zwyciężyła Puchar Ligi Mistrzów w Halową Piłkę Nożną Gmin: Pisz, Orzysz, Biała Piska i Ruciane-Nida. Turniej koronujący rozgrywki lig halowych w powiecie odbył się w niedzielę w SP nr 4 w Piszu. Rywalizacja o główne trofeum była naprawdę zacięta.

Już pierwsze starcie drużyn Bomir-Orzysz i 1951 (seniorzy Mazura Pisz) pokazał, że każdy zespół przyjechał do Pisza walczyć o zwycięstwo. Wynik  już w pierwszych minutach starcia otworzył Artur Kropiewnicki (Bomir). Na odpowiedź Mazura długo nie trzeba było czekać i już w następnej akcji po strzale Piotra Żbikowskiego było 1:1. Remis nie utrzymywał się jednak długo, bo trzy minuty przed przerwą na 2:1 dla Orzysza podwyższył Piotr Kowalczyk.

Po przerwie w 5 minucie znów odpowiedział Piotr Żbikowski i na tablicy wyników był remis 2:2. Bomir nie czekał długo z rewanżem i po chwili ponownie Piotr Kowalczyk podniósł stan rywalizacji na 3:2. Kolejna akcja i znów Piotr Żbikowski wyrównuje na 3:3. Sekundy uciekały, czasu robiło się coraz mniej, a żadna z drużyn nie chciała karnych.  Tę grę nerwów lepiej rozegrał Bomir. Jedna z ostatnich akcji, strzał Artura Kropiewnickiego dał zwycięstwo Orzyszowi 4:3.

W drugim meczu znów na boisko wyszli piłkarze 1951, by tym razem stanąć przeciwko Mar-Mir Profil Biała Piska. Tu również walka szła punkt, za punkt i pierwsze 10 minut starcia zamknęło się wynikiem 2:1 dla Mar-Miru. W drugiej odsłonie Mazur gonił, Biała Piska strzelała, jednak w końcówce zmęczenie dopadło piszan, którzy ostatecznie ulegli 4:6.

Trzecie starcie było finałem dwóch zwycięzców. Przerwa nie dała zbyt wiele oddechu Mar-Mirowi, który ostatecznie uległ piłkarzom Bomiru 0:4. Ostatnią bramkę meczu i turnieju po długim podaniu od bramkarza zdobył Artur Kropiewnicki i tym samym z 4 golami na koncie został królem strzelców Pucharu Ligi Mistrzów. Bramkarzem turnieju wybrano Łukasza Grycmachera, Mar-Mir Biała Piska.

Rozgrywki finałowe przewidziane były na cztery zespoły i sześć spotkań każdy, z każdym. Niestety w niedzielę na hali SP 4 w Piszu stanęło jedynie czterech reprezentantów MKS Ruciane-Nida i tym samym drużyna nie podjęła rywalizacji.

Na zakończenie odbyła się dekoracja piłkarzy. Główny Puchar Ligi Mistrzów z rąk Andrzeja Szymborskiego wznieśli do góry zawodnicy Bomiru, na których czekał dodatkowy bonus, czyli bon na 200 zł przekazany przez Zbigniewa Włodkowskiego, burmistrza Orzysza.

Pozostałe nagrody, puchary i medale ufundowane przez Urząd Miejski w Piszu, Miejsko Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piszu i Urząd Miejski w Rucianem-Nidzie wręczyli zawodnikom Wojciech Waszkiewicz, dyrektor MGOSiR w Piszu i Piotr Feliński-burmistrz Rucianego-Nidy.

Pomysł Pucharu Ligi Mistrzów przypadł do gustu piłkarzom i działaczom, którzy wyrazili chęć kontynuowania w kolejnych latach w innych gminach.

Organizatorami turnieju był MGOSiR Pisz i Urząd Miejski w Piszu. Partnerami piłkarskiej rywalizacji na szczycie były: Gminy Orzysz, i Ruciane-Nida. Sędzią turnieju był Jan Czarnecki, przebieg gry komentował Krzysztof Rumiński.