Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia

Zobacz galerię
10 zdjęć
Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-1114

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-117

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-115

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-111

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-1133

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-123

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-119

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-118

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-116

Pożegnanie komendanta powiatowego policji – zobacz zdjęcia
20180316-110

Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu, odchodzi komendant.

Komendant powiatowy policji, mł.insp. Radosław Drach opuszcza dziś jednostkę w Piszu i przejmuje dowództwo nad KPP w Węgorzewie. Zmiana na stanowisku komendanta piskiej policji została dziś oficjalnie potwierdzona. Decyzje kadrowe podjął komendant wojewódzki policji w Olsztynie. Do powołania nowego komendanta KPP w Piszu, obowiązki odchodzącego szefa pełnił będzie jego dotychczasowy zastępca, kom. Marcin Karmowski.

Mł. insp. Radosław Drach objął obowiązki komendanta KPP w styczniu 2016 roku. Okres dowodzenia przez niego jednostką w Piszu był jednym z najlepszych w jej historii, potwierdzony wieloma sukcesami w walce z przestępczością i osiągnięciami w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa. Żegnając mł. insp. Radosława Drach, dziękujemy za bardzo dobrą współpracę i życzymy wielu sukcesów w nowym miejscu służby.

Fot. Mł.insp. Radosław Drach przejmuje obowiązki komendanta powiatowego w Piszu – styczeń 2016

Relacja z uroczystości pożegnania komendanta mł.insp. Radosława Dracha

Dwa lata, dwa miesiące i dwa dni. Tyle Komendą Powiatową Policji w Piszu dowodził mł. insp. Radosław Drach

W piskiej komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Radosława Drach. Obowiązki komendanta przejął kom. Marcin Karmowski, dotychczasowy Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. Uroczystość odbyła się z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, policjantów, pracowników cywilnych i zaproszonych gości.

Więcej zdjęć w galerii

W piątek (16 marca br.) w piskiej komendzie odbyło się uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Piszu Piszu mł. insp. Radosława Drach. Jego obowiązki powierzone zostały dotychczasowemu Pierwszemu Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, kom. Marcin Karmowski.

W uroczystym przekazaniu obowiązków uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek, policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście. Wśród nich był: Poseł na sejm RP- Jerzy Wojciech Małecki, Ksiądz Kapelan – Jan Karbowski, Starosta Powiatu Piskiego- Andrzej Nowicki, Przewodnicząca Rady Powiatu Irena Jatkowska, Burmistrz Pisza- Andrzej Szymborski, Burmistrz Rucianego – Nidy – Piotr Feliński, Zastępca Burmistrza Białej Piskiej – Andrzej Braun, Komendant Powiatowy Policji w Kolnie- mł. isnp. Artur Żebrowski, Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim – ppłk Tomasz Jakubczyk, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Piszu – mł. bryg. Paweł Pieńkosz, Prokurator Rejonowy w Piszu- Rafał Kulągowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Pisz – Robert Trąbka oraz Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Piszu- Andrzej Zadroga.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie podziękował mł. insp. Radosławowi Drach za ciężką, ale skuteczną pracę na rzecz bezpieczeństwa powiatu piskiego. Podkreślił, że odchodzący Komendant dał się poznać jako doskonały fachowiec, dobry przełożony oraz policjant, z którym współpraca układa się na wysokim poziomie.

Inspektor Tomasz Klimek dodał, że w piskiej komendzie są nie tylko bardzo dobre wyniki, dzięki pracy i zaangażowaniu wszystkich, zarówno funkcjonariuszy jak i pracowników cywilnych, ale także bardzo miła atmosfera. Życzył mł. insp. Radosławowi Drach równie dobrych wyników i sukcesów na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Węgorzewie. Komisarzowi Marcinowi Karmowskiemu, któremu powierzone zostały obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, życzył natomiast utrzymania równie wysokiego poziomu pracy całego zespołu.

Wiele miłych i ciepłych słów pod adresem Komendanta Powiatowego Policji w Pisuz, mł. insp. Radosława Drach padło ze strony przybyłych na te uroczystość gości.

Pan poseł na Sejm RP Jerzy Wojciech Małecki powiedział, że te dwa lata, dwa miesiące i dwa dni dowodzenia piską komendą minęły za szybko. Jest to jednak dobry i wykorzystany czas, a wszystko dzięki dobremu dowódcy, który we właściwy sposób pokierował pracą ludzi.

Starosta powiatu piskiego pan Andrzej Nowicki dodał do tych sów, że jest mu ogromnie żal, że z Pisza odchodzi człowiek o tak wielkiej charyzmie i zaangażowaniu. Dotychczasowy Komendant, mł. insp. Radosław Drach wiele zrobił nie tylko dla piskiej policji, ale także dla miasta, a nawet całego powiatu. Nadany został bardzo dobry kierunek rozwoju i współpracy. Pan Starosta dodał, że przed kom. Marcinem Karmowskim duże wyzwanie, ale z pewnością sprosta zadaniom, jakie przed nim stoją.

Burmistrz Rucianego – Nidy bardzo serdecznie podziękował za współpracę. To właśnie za czasów mł. insp. Radosława Drach zmienił się wizerunek piskiej policji, oczywiście na lepszy, oraz zdecydowanej poprawie uległa współpraca na rzecz bezpieczeństwa. W dowód wdzięczności pan Piotr Feliński przekazał na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie alkogogle, narkogogle oraz narkotestery. Wszystko po to, by wspólnie dbać o bezpieczeństwo lokalne.

Na koniec głos zabrał mł. insp. Radosław Drach. Podziękował za te dwa lata, dwa miesiące i dwa dni dowodzenia Komendą Powiatową Policji w Piszu. Serdeczne podziękowania za owocna współprace skierował pod adresem policjantów, pracowników cywilnych oraz związków zawodowych. Dodał, że tylko wspólnymi siłami i praca można było osiągnąć tak wysokie wyniki, ale także poprawić wizerunek piskiej policji.

Komendant podziękował za bardzo dobrą współpracę samorządom, innym służbom oraz podmiotom działającym razem na rzecz lokalnego bezpieczeństwa. To dzięki nim możliwy był między innymi zakup nowych radiowozów, organizacja konferencji i innych przedsięwzięć, o których było głośno w skali nie tylko województwa, ale nawet kraju.

Żegnając się mł. insp. Radosław Drach życzył swojemu następcy – kom. Marcinowi Karmowskiemu sukcesów w dowodzeniu tą jednostką.