Jeździł samochodem pomimo dożywocia na prawko. Iny był po narkotykach, a w domu miał marihuanę i amunicję

Patrol piskiej prewencji zatrzymał 24-letniego mieszkańca Pisza, który naruszył zakaz dożywotniego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

W sobotę przed godz. 22.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Gdańskiej w Piszu samochód chciał przejechać kobietę. Patrol natychmiast pojechał we wskazany rejon miasta. Zauważył tam pojazd marki VW Golf, który na widok radiowozu zatrzymał się, a następnie cofnął między bloki. Funkcjonariusze wybiegli, aby zatrzymać samochód i uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę, bo wiele wskazywało na to, że jest on pod działaniem alkoholu.

Ścigane auto ostatecznie zatrzymało się między blokami, a kierowca otworzył drzwi i zaczął uciekać. Jednak bardzo szybko został zatrzymany przez policjantów. Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierowca jest pijany. Był to znany im 24-letni mieszkaniec Pisza, któremu już wcześniej zatrzymywali prawo jazdy za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

– Po zatrzymaniu mężczyzny, funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie weryfikacji jego danych osobowych w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że 24-latek od dnia 31 stycznia tego roku ma orzeczony zakaz dożywotniego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, rzecznik KPP w Piszu. – W tej sytuacji funkcjonariusze zatrzymali kierującego w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Pisza usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Narkotyki w domu i za kółkiem

Kilka dni wcześniej policjanci zatrzymali kierującego po narkotykach. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego, znaleziono przyrządy służące do uprawy marihuany i nielegalną amunicję Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Za kierownicą siedział 34-latek. Badanie testerem wykazało, że mężczyzna jest pod działaniem marihuany i kokainy. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie policjanci przeszukali mieszkanie 34-latka. Znaleźli w nim przyrządy służące do wytwarzania środków odurzających ukryte w szafie oraz ponad 3 gramy marihuany. Ujawnili też 6 sztuk amunicji do broni myśliwskiej. Wszystkie znalezione rzeczy funkcjonariusze zabezpieczyli. Prokurator zastosował wobec mieszkańca Rucianego – Nidy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Oznacza to, że 34-latek zobligowany został do stawiennictwa w komisariacie 3 razy w tygodniu. Jeśli dalsze badania laboratoryjne potwierdzą, że 34-latek kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków, a zabezpieczony susz roślinny to konopie indyjskie, mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące jazdy po narkotykach, posiadania środków odurzających, nielegalnego posiadania amunicji oraz przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Grozi za to kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.