Ukradł 10 piw – Dzielnicowy wytropił włamywacza

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację od mieszkańca gminy, że nieznany sprawca włamał się do piwnicy jego domu, skąd ukradł 10 puszek piwa.

Dzielnicowy ustalił, że sprawcą czynu jest 25-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do jego popełnienia. Grozi mu za to kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. Pokrzywdzony zauważył, że szyba w okienku piwnicznym jest wybita, kiedy poczuł dobiegający stamtąd chłód. Wówczas postanowił zgłosić to na policję. Sprawą zainteresował się dzielnicowy. Na podstawie zebranych informacji ustalił, że czynu tego dopuścił się 25- letni mieszkaniec gminy Orzysz. Mężczyzna ten został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności popełnienia tego przestępstwa. Zbierając materiał dowodowy policjanci ustalili, że zatrzymany jest pracownikiem pokrzywdzonego. Tamtego dnia skorzystał z okazji, że właścicieli nie było w domu. 25-latek miał ochotę napić się piwa. Wiedział, że pracodawca z pewnością ma jakiś alkohol w piwnicy. Długo się nie zastanawiając wybił szybę w okienku piwnicznym i wszedł do środka, skąd dokonał kradzieży 10 puszek piwa.

Zatrzymując sprawcę kradzieży z włamaniem policjanci znaleźli w jego mieszkaniu jedną ze skradzionych puszek. Mężczyzna przyznał się, że to on włamał się do piwnicy pracodawcy. Grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.