Cztery miejsca, pięciu pretendentów, kto zagra o Puchar Ligi

Sami Swoi, Na Bombie i Budchal, który z tych zespołów wejdzie do najlepszej czwórki XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej zobaczymy w sobotę podczas ostatniej odsłony turnieju. Seniorzy Mazura i Mi To Lotto są poza zasięgiem więc wolne miejsca są tylko dwa.

Najciekawszym meczem przedostatniej VI kolejki XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej było spotkanie Orlik Team z AS Budchal. Inicjatywę od początku przejęli piłkarze Orlika, którzy po pierwszej połowie prowadzili 2:0. W drugiej odsłonie Budchal próbował odrabiać straty, ale na bramki, bramkami odpowiadał Orlik i jeszcze osiem minut przed końcem meczu Orlik prowadził 4:2.

I tu zobaczyliśmy, to co w sporcie najpiękniejsze, czyli nieprzewidywalność, emocje i walkę do samego końca. Przegrywając 2:4 Budchal zaczął odrabiać straty, drużyna wskoczyła na obroty i była na tyle skuteczna, że doprowadziła do remisu, a gol Franciszka Nadolnego strzelony w ostatniej sekundzie dał Budchalowi cenne zwycięstwo 5:4.

Dwa wcześniejsze spotkania, a raczej jedno z nich bo Juniorzy Mazura Pisz swój mecz oddali Mi To Lotto walkowerem już nie miało takiej energii. Starcie seniorów Mazura Pisz z Na Bombie Team toczyło się do jednej bramki. Zwycięstwo 12:2 utwierdziło drużynę 1951 jako niekwestionowanych liderów ligi, a Marcin Mąka strzelając w tym meczu aż 9 bramek wyszedł ponownie na szczyt rywalizacji najlepszych strzelców.

W najbliższą sobotę czeka nas ostatnia VII kolejka ligowych rozgrywek. I chociaż drużyna 1951 ma już zwycięstwo w kieszeni, to mecze zapowiadają się ciekawie, gdyż stawką będzie kończący rywalizację Puchar Ligi. W walce o dodatkowe trofeum spotka się najlepsza „czwórka” ligowych rozgrywek, kto się w niej znajdzie zobaczymy… chrapkę na awans ma w sumie pięć zespołów.

VII KOLEJKA – 24 lutego (godz. 15) + RUNDA FINAŁOWA
Na Bombie Team – Orlik Team
Sami Swoi – AS Budchal Team
1951 – Mi To Lotto
Mazur Pisz Juniorzy – pauza
NAJLEPSI STRZELCY PO VI KOLEJCE – 118 bramek
Marcin Mąka 16 bramek 1951
Aleksander Kołakowski 11 bramek Sami Swoi
Dominik Chodnicki 8 bramek Budchal Team
Rafał Ptak 7 bramek Na Bombie
Paweł Witkowski 7 bramek 1951
Kamil Szczech 6 bramek Budchal
Paweł Owczarczyk 5 bramek Mi To Lotto
Damian Kazimierski 5 bramek Sami Swoi
TABELA PO VI KOLEJCE
1951 15 pkt 38:10
Mi To Lotto 11 pkt 17:9
Sami Swoi 9 pkt 24:12
Na Bombie Team 7 pkt 23:20
Budchal Team 7 pkt 19:16
Orlik Team 3 pkt 14:19
Mazur Pisz Juniorzy 0 pkt 9:48
Źródło MGOSiR Pisz