Ponad 700 zgłoszeń naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie piskim

Chcąc mieć wpływ na bezpieczeństwo w najbliższej okolicy warto skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Piscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2017 roku. W minionym roku mieszkańcy powiatu piskiego, korzystając z KMZB, zgłosili 728 zagrożenia. Wszystkie zostały sprawdzone przez funkcjonariuszy. 280 z tych zgłoszeń zostało potwierdzonych, co stanowi ponad 41,35%.
W roku 2017 najwięcej zgłoszeń dotyczyło:

– spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 306

– bezpieczeństwa w ruchu drogowym- 245

– miejsc gromadzenia się młodzieży zagrożonej demoralizacją – 25.

W sezonie letnim pojawiły się także zgłoszenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Były 3 takie informacje.

Przypomnijmy, w jaki sposób można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wystarczy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, miejskiej lub powiatowej Policji i tam kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie należy nanieść zagrożenie (z odpowiedniej kategorii) w konkretne miejsce na mapie. Można też dodać krótki opis. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę. Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.