Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w piątek Pisz

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w piątek Pisz. Szef rządu spotka się z przedstawicielami lokalnego biznesu z branży meblarskiej. Te zagadnienia będą głównymi podczas jego wizyty.

Prezes Rady Ministrów odwiedzi piski zakład Telmex, gdzie spotka się z przedstawicielami lokalnego biznesu związanego z branżą meblarską, jedną z najlepiej rozwijających się obecnie gałęzi produkcyjnych w regionie Warmii i Mazur. Podczas wizyty Mateusza Morawieckiego towarzyszył mu będzie wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki, jego zastępca Sławomir Sadowski oraz parlamentarzyści, posłowie: Iwona Arent, Jerzy Małecki z Pisza, Jerzy Gosiewski i Wojciech Kossakowski.

– Bardzo cieszę się, że pan premier odwiedzi nasz region, a zwłaszcza Pisz. Zależy mi bardzo by na miejscu zapoznał z panującą tu sytuacją gospodarczą, usłyszał o naszych ograniczeniach i możliwościach rozwoju – powiedział poseł Jerzy Małecki. – Mamy wiele problemów, które chciałbym wskazać panu Mateuszowi Morawieckiemu.

Pisz będzie jedynym miastem w województwie, które jutro odwiedzi premier. Jego podróż na Mazury odbędzie samolotem. Z lotniska w Szymanach gdzie wyląduje, szef rządu do Pisza dojedzie samochodem. Spotkanie z przedsiębiorcami odbędzie się w zakładzie Telmex, po nim konferencja prasowa oraz obiad w Hotelu nad Pisą. Nie wykluczone, że premier Mateusz Morawiecki złoży także kwiaty pod tablicą pamiątkową przy rondzie im. Lecha Kaczyńskiego w Piszu. Wizyta odbędzie się w godzinach poranno – popołudniowych. O jej szczegółach będziemy informowali na bieżąco.