Policjanci odzyskali trzy skradzione rowery-złodziej i paser z zarzutami

Piscy kryminalni wyjaśnili sprawę kradzieży trzech rowerów. Jednoślady w październiku ubiegłego roku zniknęły z klatki schodowej jednego z piskich bloków. Teraz złodziej i paser usłyszeli zarzuty.

Piscy kryminalni nad sprawą kradzieży rowerów pracowali od października. Jednoślady zabezpieczone zapięciem stały na klatce schodowej bloku. Nieznany sprawca przełamał kłódki i w ten sposób przywłaszczył sobie trzy rowery.

Śledczy kilka dni temu odzyskali skradzione jednoślady. Znaleźli je w jednym z domów na terenie gminy Pisz. Idąc dalej tym tropem ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec gminy Biała Piska. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Przestępstwa tego dokonał w okresie tzw. recydywy, stąd zasądzona kara będzie dla niego wyższa.

Pracując dalej nad tą sprawą kryminalni ustalili, że skradzione rowery trafiały do 27-letniego mieszkańca gminy Pisz, który je sprzedawał. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do tego, aby zatrzymać 27-latka i przedstawić mu zarzut paserstwa. Mężczyzna ten z towarzyszących okoliczności powinien i mógł bowiem przypuszczać, że rowery uzyskane zostały za pomocą czynu zabronionego.

Obaj zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.