Blisko 30 bramek na otwarcie-w sobotę ruszyła piska halówka

Za nami pierwsza kolejka XVIII Edycji Piskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. W trzech meczach, które w sobotę rozegrano w sali sportowej SP 4 kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Dwadzieścia siedem bramek – to dobry bilans otwarcia.

W pierwszym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęli piłkarze Orlik Team i 1951, tu dosyć pewne zwycięstwo 6:2 zaliczyła drużyna 1951. W drugim i najbardziej zaciętym starciu kolejki Mi To Lotto 4:3 pokonali Samych Swoich. Jednak największą ilością bramek zaowocował ostatni mecz Na Bombie Team z Juniorami Mazura Pisz. Piłkarze Na Bombie nie dali wielu szans młodym zawodnikom Mazura ogrywając ich 9:3.

Pierwsza kolejka zaowocowała też hat trickiem, którym popisał się Rafał Ptak. Zawodnik Na Bombie Team, jako jedyny z trzema bramkami na koncie otwiera listę strzelców. Za nim z dwoma trafieniami widnieją jeszcze: Paweł Poreda i Mateusz Sokołowski (obaj Na Bombie Team), Piotr Kukawka (Mazur Juniorzy), Paweł Owczarczyk (Mi To Lotto), Dawid Ekstowicz (Sami Swoi), Paweł Witkowski (1951). W sumie, w trzech rozegranych spotkaniach bramki strzelało 19 zawodników.

Za najbardziej emocjonujący mecz pierwszej kolejki należy uznać starcie Sami Swoi z Mi To Lotto, w którym zwycięstwo ważyło się do ostatnich sekund starcia. Jak ułoży się ta edycja ligi na razie trudno jeszcze wyrokować. Podczas otwarcia pauzowała drużyna AS Budchal Team.

W najbliższą sobotę (20 stycznia) zapraszamy do dopingowania drugiej kolejki rozgrywek. Początek godz. 16, sala sportowa SP nr 4. Na boisku zagrają:
Mi To Lotto-AS Budchal Team
Na Bombie Team-Sami Swoi
1951-Mazur Pisz Juniorzy
Pauzuje Orlik Team-ZAPRASZAMY!!!

Wyniki spotkań:
1951 – Orlik Team 6:2
Sami Swoi – Mi To Lotto 3:4
Mazur Pisz Juniorzy – Na Bombie Team 3:9
TABELA – po I KOLEJCE
1. Na Bombie Team 9:3 3 pkt
2. 1951 6:2 3 pkt
3. Mi To Lotto 4:3 3 pkt
4. Sami Swoi 3:4 1 pkt
5. Orlik Team 2:6 1 pkt
6. Juniorzy Mazur 3:9 1 pkt
7. AS Budchal Team pauza
Źródło MGOSiR Pisz