Święta minęły bezpiecznie. Było jednak sporo domowych awantur

Dwóch nietrzeźwych kierujących, kilka niegroźnych kolizji i ponad 60 interwencji to bilans minionych świąt na terenie powiatu piskiego.

W trakcie minionych świąt piscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend- Boże Narodzenie”. Trwały one w dniach 22-26 grudnia br. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali ponad 140 pojazdów, nakładając 33 mandaty karne, w tym aż 12 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych. W trakcie prowadzonych kontroli drogowych ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących.
Pierwszego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali drugiego dnia świąt przed godz. 22.00 w Rucianem – Nidzie. 33-latek kierujący motorowerem miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.
Kolejnego kierującego jadącego pod działaniem alkoholu policjanci zatrzymali w środę nocą, w Piszu. 18-letni kierowca pojazdu marki Opel miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj panowie za jazdę „na podwójnym gazie” odpowiedzą przed sądem.
Czas świąt to większa niż zwykle ilość interwencji odnotowanych przez funkcjonariuszy. Przez trzy dni świąt Bożego Narodzenia policjanci, na terenie powiatu piskiego, interweniowali 65 razy. Rok wcześniej interwencji w okresie świąt było 62. Boże Narodzenie to czas spotkań w gronie najbliższych. Niestety nie wszędzie panowała rodzinna atmosfera. W tym roku 17 spośród 65 interwencji dotyczyło konfliktów w rodzinach. Policjanci zatrzymali 5 awanturujących się mężczyzn, którzy świąteczną noc spędzili w policyjnym areszcie. 6 rodzin objętych zostało procedurą „Niebieskiej Karty” z uwagi na przemoc domową, którą stwierdzili interweniujący policjanci.
W okresie świąt na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a jedynie do kilku niegroźnych kolizji. Minione święta należy zatem uznać za bezpieczne.