Kresowiacy dziękują za bożonarodzeniowy dar serca

Odzew przeszedł oczekiwania organizatorów, blisko sto wypełnionych po brzegi paczek Zbiórki Bożonarodzeniowej 2017 trafiło z Pisza do rodzin na Kresach Wschodnich. Akcję zorganizowało Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK w Warszawie, Martyria i poseł Jerzy Małecki.

Z przekazanych produktów pierwszej potrzeby, słodyczy i zabawek przygotowano 96 wypełnionych po brzegi paczek świątecznych.

W Piszu darów spłynęło tak dużo, że trzeba było zaangażować dodatkowe siły. Wspólnie z pracownikami biura poselskiego paczki pakowała młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piszu. Uczniowie nie tylko przeprowadzili zbiórki, ale też przygotowali kartki świąteczne, które były niezbędnym elementem każdej paczki.

– Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w naszej akcji! Cieszy tak duży odzew. Dziękujemy wszystkim za otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Dar od nas to znak pamięci dla tych, którzy pozostali oraz urodzili się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – mówi Jerzy Małecki, Poseł na Sejm RP – Spłynęło do nas wiele serdecznych podziękowań od Polaków, którzy otrzymali świąteczne paczki. W swoich listach, dzielą się z nami swoim codziennym życiem. Piszą, że w domu rozmawiają po polsku i kultywują polskie tradycje i obyczaje, chodzą do polskich szkół, są Polakami.

Wszystkie paczki trafiły do polskich rodzin, Żołnierzy AK i innych organizacji niepodległościowych na Kresach Wschodnich oraz polskich dzieci na Białorusi, od których już płyną gorące podziękowania.

Źródło Biuro Poselskie-Posła Jerzego Małeckiego
Brak komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.