Od dziś można pić – oczywiście wodę z kranu

Przestają obowiązywać komunikaty Gminnego Sztabu Kryzysowego o zakazie używania do celów spożywczych i higeniczno – sanitarnych wody z piskiej sieci wodociągowej.

Powiatowy Inspektor Sanitarny wydał oficjalny komunikat o zniesieniu obowiązujący ostrzeżeń i zakazów dotyczących korzystania z wody, dostarczanej mieszkańcom gminy siecią wodociągową. Dobre wieści co do stanu wody dotarły do nas już w środę po ogłoszeniu wyniku badań. Na ostateczny wynik analiz należało jednak poczekać jeszcze do piątku. Ostatni komunikat sanepidu wprowadza normalność w życie miasta, które zakłóciło w miniony poniedziałek podejrzenie skażenia wody w miejskiej sieci bakterią z grupy coli.

– Bardzo cieszy nas wynik badań i fakt, że można już bez ograniczeń korzystać z wody i że nadaje się ona do picia i innych celów – powiedział Andrzej Szymborski, burmistrz Pisza. – Ta sytuacja była dla nas też lekcją jak zapobiegać tego typu zdarzeniom i jak postępować na wypadek ewentualnego pojawienia się podobnych sytuacji w przyszłości.

Od początku sztab kryzysowy zakładał, że jedną z przyczyn stwierdzenia bakterii z grupy coli w pobranych próbkach wody, mógł być błąd. Jest to jednak tylko jedna z hipotez, której najprawdopodobniej nie da się potwierdzić.