Trwa policyjna akcja „Znicz” na drogach powiatu piskiego

Od piątku na terenie całego kraju trwa policyjna akcja „Znicz”. Nad bezpieczeństwem kierujących oraz pieszych w powiecie piskim czuwają funkcjonariusze drogówki.

Od początku trwania akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pracowali na miejscu dwóch niegroźnych kolizji drogowych. Dotychczas na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci apelują o ostrożną jazdę, szczególnie teraz, gdy pogorszyły się warunki pogodowe i drogowe.

Od piątku na drogach powiatu piskiego można zauważyć zwiększoną liczbę policyjnych patroli, zwłaszcza ruchu drogowego. Ruszyła bowiem policyjna akcja „Znicz”. Przez pierwsze trzy dnia działań w powiecie piskim nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu dwóch niegroźnych kolizji drogowych. Pierwsza z nich miała miejsce w piątek (27 października br.) tuż przed północą w Rucianem- Nidzie. Kierujący pojazdem marki Fiat Ducato zjechał z drogi i uderzył w znak drogowy. Wszystko przez sarnę, która nagle wbiegła na jezdnię. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

Druga kolizja miała miejsce w niedzielę (29 października br.) na trasie Pisz- Orzysz. W miejscowości Jeglin kierujący pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności i uderzył w barierki. W zdarzeniu tym również nie ucierpiała żadna osoba. 62-letni kierowca była trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Od początku akcji „Znicz” funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu piskiego. Obu mężczyzn policjanci ujawnili w sobotę ( 28 października br.). Pierwszy z nich to nietrzeźwy mężczyzna jadący rowerem zatrzymany do kontroli po godz. 15.00 na ul. Wołodyjowskiego w Piszu. 64-letni rowerzysta miał blisko 2, 5 promila alkoholu w organizmie.

Przed godz. 22.00 w Piszu na ul. Olsztyńskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Pisz. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Policyjna akcja „Znicz” trwa nadal. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków drogowych.