Piraci drogowi na gościnnych występach-stracili prawo jazdy

Mocne “wciskanie” gazu w terenie zabudowanym sprawiło, że w miniony weekend kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy.

W sobotę przed południem policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Szczechy Wielkie pojazd marki BMW. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Samochód jechał w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.

Niespełna godzinę później funkcjonariusze drogówki zatrzymali w Snopkach pojazd marki Toyota, którym kierował 50-letni mieszkaniec Warszawy. Przekroczył on dopuszczalną prędkość obowiązującą na terenie tej miejscowości o 53 km/h.

Policjanci drogówki zatrzymali kierowcom prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym (powyżej 50 km/h). Obaj mężczyźni ukarani zostali przez funkcjonariuszy mandatami karnymi w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Od początku roku na drogach powiatu piskiego już 30 kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Źródło KPP w Piszu