Kierował BMW pod działaniem narkotyków-w kieszeni miał amfetaminę

W Rucianem – Nidzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW, którym kierował 32-latek. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Był trzeźwy, ale mocno zdenerwowany. Okazało się, że za kierownicę siadł pod wpływem narkotyków.

W sobotę ( 14 października br.) około godz. 20 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej, w centrum miasta, pojazd marki BMW.

Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Pisz. Kierujący nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, za co ukarany został mandatem karnym w wysokości 150 złotych.

W trakcie dalszej kontroli policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Mężczyzna był trzeźwy. Był jednak nerwowy, a jego zachowanie budziło podejrzenia, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziło badanie testerem, które wykazało, że 32- latek kierował BMW będąc pod działaniem narkotyków. W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do badań.

Wykonując dalsze czynności z udziałem 32-latka policjanci znaleźli w kieszeni jego spodni woreczek strunowy z zawartością białego proszku przypominającego amfetaminę. Zabezpieczona substancja poddana zostanie badaniom laboratoryjnym. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jeśli dalsze badania potwierdzą, że mężczyzna kierował pojazdem pod działaniem środków odurzających, a w kieszeni spodni posiadał narkotyki, grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu