Matka miała ponad 2 promile, ojciec ponad 3.5 W pokoju kilkuletnie dzieci

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Białej Piskiej, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwi rodzice opiekują się swoimi dziećmi. Informacja potwierdziła się matka i ojciec byli bardzo pijani.

Do interwencji policji doszło niedzielę przed godz. 22. Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Białej Piskiej nietrzeźwi rodzice opiekują się swoimi dziećmi.

Policjanci pod wskazanym adresem zastali kompletnie pijanych rodziców. Była to 27- letnia kobieta i jej 37-letni mąż. Ich stan trzeźwości nie budził żadnych wątpliwości. Rodzice najwyraźniej urządzili sobie imprezę alkoholową.

W pokoju obok przebywali ich synowie w wieku 7 i 9 lat. W mieszkaniu nie było innej trzeźwej osoby dorosłej. Na miejsce przyszła ciotka chłopców, która zaopiekowała się chłopcami i zabrała ich do swojego mieszkania.

Rodziców przewieziono do komisariatu, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. Badanie kobiety wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila.

W trakcie interwencji i podczas dalszych czynności, 27-latka była arogancka i zachowywała się bardzo agresywnie stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu kobiety w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Sprawą niewłaściwego sprawowania opieki nad chłopcami zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Źródło KPP w Piszu
Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu