Rykowisko na Żurawinach-Pogobie Średnie zaprasza

Rzeźbienie łódek z kory, strzelanie z łuku, wiatrówki, konkursy i zabawy dla dzieci. Jutro (sobota 9 września) w Pogobiu Średnim atrakcji z pewnością nie zabraknie. Tradycyjnie u progu jesieni odbędzie się “Rykowisko na Żurawinach”. Przyjedź, sprawdź się w ryczeniu na byle czym.

Sygnał do otwarcia Rykowiska o godzinie 15 da zespół sygnalistów myśliwskich Nadleśnictwa Pisz “Sylwanowe Echo”. Na scenie zobaczymy też zespół “Metrum” oraz Izabelę Pelc.

O godz. 16.45 ruszy Bieg Dzieci, a po nim zawody Nordick Walking na dystansie 5 km. O godzinie 18 odbędzie się koronny konkurs imprezy, czyli “Ryczenie na byle czym”. W trakcie będzie można spróbować Smakołyków z Żurawiną, Dziczyzną i nie tylko, słowem samych pyszności przygotowanych przez Mieszkanki Pogobia Średniego.

Wszyscy chętni będą mogli sprawdzić się w strzelani z łuku i wiatrówki, wyrzeźbić łódkę z kory, czy pod okiem Stowarzyszenia Piska Pozycja Ryglowa poszukać wykrywaczem prawdziwych skarbów.

Wieczorem przyjdzie czas na wręczenie nagród i zabawę z DJ Krystian. Organizatorem jest Sołectwo Pogobie Średnie, współorganizatorami i sponsorami Gmina Pisz , Nadleśnictwo Pisz , Stowarzyszenie Piska Pozycja Ryglowa,