Zniszczyli elewację kaplicy, są już w rękach policji

Wulgarne, obrażające uczucia religijne rysunki, na kaplicy ewangelicko-augsburskiej w Białej Piskiej pojawiły się w nocy z piątku na sobotę. Szybkie działania policji sprawiły, że w poniedziałek sprawcy aktu wandalizmu trafili do aresztu.

O zniszczeniu elewacji kaplicy policjantów poinformowano w sobotę rano. W trakcie pierwszych czynności funkcjonariusze ustalili, że nieznani sprawcy nocą namalowali na ścianie kaplicy napis i obraźliwy rysunek. Wykorzystali do tego czarną farbę. Dodatkowo zerwali metalową tablicę informacyjną, którą odnaleziono w stawie na terenie miasta. Wartość strat oszacowana została na kwotę 4 000 złotych.

-Zbierając materiał dowodowy kryminalni przesłuchali wielu świadków, zabezpieczyli i przejrzeli monitoring oraz prowadzili intensywne działania operacyjne. W efekcie już w poniedziałek (7 sierpnia) policjanci z Białej Piskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego czynu. To mieszkańcy miasta w wieku 23 i 35 lat-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Obu mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia. Śledczy nie poprzestali na tym, w dalszym ciągu ustalali, jaki jest udział zatrzymanych mężczyzn w zniszczeniu elewacji kaplicy.

Ostateczny materiał dowodowy, zebrany w tej sprawie, dał podstawy do przedstawienia zarzutów obu mieszkańcom Białej Piskiej przebywającym w policyjnym areszcie. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o to, że umyślnie uszkodzili ścianę kaplicy ewangelicko-augsburskiej poprzez zerwanie metalowej tablicy informacyjnej i namalowanie na elewacji, farbą koloru czarnego, napisu oraz obraźliwego rysunku. Znieważyli tym samym miejsce obrzędów religijnych.

Za zniszczenie mienia oraz obrazę uczuć religijnych mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu