Przez Snopki pędził 115 km/h-Rosjaninowi odebrano prawo jazdy

Piscy policjanci zatrzymali prawo jazdy obywatelowi Rosji, który siedząc za kierownicą Toyoty pędził przez wieś jak szalony.

Wczoraj (7 sierpnia) przed godz. 9 policjanci piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Snopkach, pojazd marki Toyota. Kierujący tym autem jechał z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu prędkości na terenie tej miejscowości do 50 km/h. Oznacza to, że w rażący sposób przekroczył dopuszczalną prędkością w obszarze zabudowanym.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą toyoty jest 31-letni obywatel Rosji. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym gotówkowym w wysokości 500 zł. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 31-latkowi także prawo jazdy.

Od początku tego roku na drogach powiatu piskiego policjanci zatrzymali już 26 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policja przypomina
Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami obowiązującymi od maja 2015 roku za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesyłany jest do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzymuje ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.
Źródło KPP w Piszu, zdjęcie jest ilustracją do tekstu