Ukradli flagi dla żartu

Zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu ustalili i zatrzymali sprawców podejrzanych o kradzież 5 flag państwowych.

Wywieszone one były na ulicach miasta z okazji obchodów 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. Jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszał już zarzut umyślnego usunięcia znaków państwowych, za co grozi kara nawet 1 roku pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu otrzymali informację od pracownika miejscowego magistratu o kradzieży 5 flag państwowych. Według zgłoszenia flagi zostały wywieszone na słupach oświetleniowych dzień wcześniej z okazji 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. Następnego dnia rano na ul. Wojska Polskiego w Orzyszu nie było 5 flag biało – czerwonych.

Zaledwie kilka godzin po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci ustalili osoby podejrzane o dokonanie tego czynu i zatrzymali jedną z nich.

Policjanci ustalili, że flagi ukradło w poniedziałek późnym wieczorem dwóch młodych mężczyzn.

Jeden ze sprawców to 20-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego usunięcia flag państwowych wywieszonych w związku z obchodami 73 rocznicy Powstania Warszawskiego. 20-latek przyznał się do popełnienia tego czynu. Nie potrafił logicznie wyjaśnić, dlaczego to zrobił. Powiedział, że było to dla żartu. Dodał, że flagi usunął wspólnie z kolegą. Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu. On również usłyszy ten sam zarzut. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione flagi, które znaleźli w mieszkaniu 20-latka. Za umyślne usunięcie znaków państwowych grozi kara nawet 1 roku pozbawienia wolności.