Pijany wjechał do ogródka

Samochód osobowy marki Fiat Brava uderzył w płot i zatrzymał się na prywatnej posesji na ul. Słonecznej w Piszu.

Kierujący autem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki Fiat Brava uderzył w płot i zatrzymał się na prywatnej posesji. Za kierownicą siedział 31-letni mieszkaniec Pisza. Podczas rozmowy policjanci czuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. 31-latek powiedział policjantom, że wieczorem wypił cztery piwa, ale nie potrafił wyjaśnić, dlaczego wsiadł za kierownicę po alkoholu. Dodał, że uderzył w płot, ponieważ w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.