Wystawa w Galerii Sztuki Renesowo

W Galerii Sztuki Renesowo w Nowych Gutach otworzono wystawę kończącą V Plener Malarski Renesowo 2017.

Podczas wernisażu zaprezentowano obrazy Katarzyny Swinarskiej, Zbigniewa Chrostka, Andrzeja Renesa, Grażyny Rigal, Bogusławy Szymkiewicz, Dominiki Małgowskiej i Jakuba Robowskiego. Spotkanie z twórcami i wystawę zorganizowała Fundacja RenesArt przy współpracy z Domem Kultury w Orzyszu.

Licznie przybyłych na wernisaż gości, w tym mieszkańców i turystów, powitał Andrzej Renes – prezes Fundacji RenesArt i znany polski rzeźbiarz, który od kilku lat angażuje się w działalność kulturalną i artystyczną na terenie Orzysza i Nowych Gut.


Po prezentacji artystów i obrazów, które powstawały podczas ostatnich tygodni pleneru malarskiego, w Galerii Sztuki Renesowo rozbrzmiała muzyka. Z koncertem wystąpiły Lidia Graczyk (wokal) i Joanna Kamieniecka (gitara klasyczna). Artystki zagrały znane i lubiane przeboje w autorskich aranżacjach, a ich występ spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony widowni.

Wernisaż pokazał, że zainteresowanie sztuką jest ciągle żywe i istnieje potrzeba kontynuowania tradycji spotkań artystycznych i koncertów w Galerii Sztuki Renesowo. Impreza z pewnością będzie jedną z atrakcji przyszłorocznego artystycznego lata w gminie Orzysz.