Uderzył żonę pięścią w głowę-później kazał wycofać zeznania

Decyzją sądu 60-letni mieszkaniec gminy Orzysz został tymczasowo aresztowany. Podejrzany jest o wywieraniu wpływu na zeznania żony w toczącej się przed sądem sprawy o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad małżonką, 60-latek groził kobiecie pozbawieniem życia.

W piątek (14 lipca) policjanci zostali wezwani na interwencję domową do jednej z miejscowości na terenie gminy Orzysz. Na miejscu ustalili, że podczas wspólnego spożywania alkoholu mąż groził żonie pozbawieniem życia i naruszył jej nietykalność cielesną.

W rozmowie z pokrzywdzoną funkcjonariusze ustalili, że w rodzinie tej toczy się obecnie postępowanie przed sądem o psychiczne i fizyczne znęcanie się 60-latka nad żoną. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy okazało się, że zatrzymany mężczyzna nie tylko wszczął awanturę, ale także wywierał wpływ na zeznania żony odnośnie toczącego się postępowania o znęcanie nad nią. Jak ustalili policjanci sprawca przemocy groził małżonce pozbawieniem życia oraz uderzył ją pięścią w głowę naruszając w ten sposób jej nietykalność cielesną. 60-latkowi zależało bowiem na tym, aby żona wycofała złożone wcześniej zeznania przeciwko mężowi.

Z uwagi na to, że małżonkowie mieszkają razem istniała realna obawa, że podejrzany w dalszym ciągu będzie nakłaniał żonę do składania fałszywych zeznań lub do skorzystania przez nią z prawa do odmowy zeznań, bądź w inny sposób będzie utrudniał toczące się postępowanie. Stąd decyzja sądu o tymczasowym aresztowaniu 60-latka na okres 2 miesięcy.

Za bezprawne wpływanie na zeznania uczestników postępowania grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Zdjecie jest ilustracją do tekstu