Zapatrzyła się na policjantów-spowodowała kolizję.

Najpierw nietrzeźwy kierowca, później 21-latka zapatrzona w policyjny patrol-13 lipca przy jednym parkingu.

Wczoraj przed godz. 23 policjanci piskiej prewencji otrzymali informację, że do miasta od strony miejscowości Stare Guty, jedzie samochód całą szerokością drogi.

Funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej na ul. Wojska Polskiego w Piszu. Był to samochód marki Audi A4, którym kierował 31-letni mieszkaniec gminy Biała Piska.
Już po otwarciu drzwi tego auta policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że kierujący jest pijany. Bardzo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że wypił tylko jedno piwo. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy.

Z uwagi na to, że kierujący nie wskazał żadnej osoby, której mógłby przekazać swój pojazd, audi zostało odholowane. Za jazdę w stanie nietrzeźwości 31-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W trakcie gdy policjanci wykonywali czynności z udziałem nietrzeźwego kierowcy na parkingu przy markecie. Obok przy sklepie doszło do kolizji drogowej. Na miejsce przyjechał drugi patrol policji, który zajął się obsługą zdarzenia.

Okazało się, że przed przejściem dla pieszych zatrzymał się pojazd marki WV Touran. Kierowca samochodu przepuszczał osoby przechodzące przez ulicę. Za nim jechał samochód marki VW Sharan. Kierująca pojazdem, 21-letnia mieszkanka Pisza, najwyraźniej nie zachowała należytej ostrożności i najechała na tył pojazdu volkswagena. W wyniku zdarzenia nie ucierpiała żadna osoba.

Z oceny sytuacji wynikało, że 21-latka zamiast skupić się na, tym co dzieje się na drodze skupiła uwagę na patrolu policji pracującym pod supermarketem.
Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca sharanem ukarana została przez policjantów mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Źródło KPP w Piszu